Német Kupa

Megérdemelt Frankfurt-győzelem a kupadöntőben | FCB 1-3 SGE

A szezon, illetve Heynckes karrierjének utolsó mérkőzéséhez érkezett a Bayern. Előbbit már vártuk, azonban az utóbbi egészen kemény feldolgozni való lesz a bajor csapat szurkolóinak. Nézzük, mi történt a korszakzáró fináléban…

Amíg Heynckes fájdalmas búcsút vesz a klubtól, addig Manuel Neuer sok szenvedés után tért vissza a kispadra.

FC BAYERN MÜNCHEN 1-3 [0-1] EINTRACHT FRANKFURT

FCB: Ulreich – Alaba, Süle, Hummels, Kimmich – Thiago (64′ Tolisso), Martínez – Ribéry (87′, Wagner), James, Müller (70′, Coman) – Lewandowski

SGE: Hradecky – Willems, Abraham, Salcedo, Hasebe, da Costa – de Guzman (74′, Russ), Wolf (60′, Gacinovic), Mascarell – Rebic (89′, Haller), Boateng

GÓLOK: Lewandowski (53′), illetve Rebic (11′, 83′), Gacinovic (90+5′)

A meccs kellemes ütemben kezdődött, a Frankfurt magabiztosan passzolgatott a középpályán és több jó íveléssel is próbálkoztak. A bajor védelem azonban ügyesen állt a lábán,  az első negyedórában pedig több lassabban felépített támadásig jutottak el a pirosak, valamint egy kapufáig. Viszont az Eintracht egyenesen gólig, a 11. percben egy védelmi hiba után kapott gólt Ulreich.

Ezt követően kemény Bayern-nyomás jött, de Kovac csapatának védelme állta a sarat. A helyzetkihasználás újra csődöt mondott, több nagy ziccer maradt ki. A Frankfurt a kevés előre meneteléből többször is ijesztően nagy helyzeteket állított elő, a félidőben azonban maradt az egygólos ellenfél-előny, de a hosszabbításban egy kicsit elszabadultak az indulatok (Hasebe és Willems is sárgát kapott).

A második játékrészre cserék nélkül vonultak ki a csapatok, az első percekben pedig ugyanúgy folytatódott a mérkőzés, ahogy az első negyvenöt percben tapasztaltuk. Az 53. percben azonban Robert Lewandowski révén egyenlítettünk. Ezután érdekes módon kiegyenlítődtek az erőviszonyok. A nagyobb Bayern helyzetekre a Frankfurt szerencsés labdaszerzésekkel válaszolt, a cserék pedig nem pörgették fel annyira az összecsapást. Rebic viszont kiugrott a meccs vége felé és második találatával, illetve Gacinovic üres kapus góljával, egy újabb VAR-használat után (a bíró segítségével) eldöntötte a kupa sorsát. A frankfurti gárda egy tavalyi vesztes döntő után nyerte meg a trófeát a leendő Bayern-edzővel, Niko Kovac-csal, Heynckes pedig vereséggel búcsúzott a futballtól. Mi azért köszönünk mindent, Papa!

A képen még nem látszik, de a labda a lövést követően a fotó előterében található kapufa előtt gurult ki.

| Az első félidő történései:

▪ 5′ | James húzogatott a jobb oldalon, beadása csak a frankfurti védők fejét találta meg, de a kipattanót Thomas Müller visszafutva, ballal, nagyjából húsz méterről durrantotta rá, de a lövés jócskán elkerülte a kaput.

▪ 7′ | A kolumbiai megint villogott, most Kimmichet ugratta ki külsővel, de a német nem vette át jól, Hradecky pedig kivetődött a labdára.

▪ 8′ | Lewandowski szabadrúgásból próbálkozhatott tizennyolc méterről, tekert jobbosa viszont a felsőlécről pattant vissza. Nagy lövés volt!

11′ | Egy védelmi hiba után Rebic szaladt el Süle és Hummels között, majd jó tizenhatról a kapu jobb oldalába zúdította lövését! 1-0 a Frankfurtnak.

[toggles class=”yourcustomclass”]
[toggle title=”Rebic gólja” class=”out”]

[/toggle]
[/toggles]

17′ | James Rodriguez távoli pontrúgása Thomas Müller !vállát! találta meg, de a cséká centikkel mellétolta.

▪ 24′ | Kimmich csúsztatott az üresen maradt kapura Hradecky kimozdulása után, de jobbhátvédünk ismét hibázott.

▪ 26′ | Egy kontra után Lewa lőhetett 100%-os ziccerben ballal, de pördítése elment a kapu előtt és az alapvonalon gurult ki.

▪ 34′ | A bal szélen ügyesen tartotta meg Alaba egy lepattanó beadás után, középre lőtt labdáját Müller kezelte le, de Hradecky magabiztosan fogta az eltört löketet.

▪ 37′ | A Frankfurt alakított ki helyzetet, de Guzman passzolhatta be az üresen álló Rebicnek, de Süle kivágta a játékszert. Fontos labdaszerzés volt.

▪ 44′ | Wolf előzte meg Hummelst, de a kapu torkában nem tudta eltalálni a labdát fejével.

▪ 45+3′ | Még egy helyzet, újabb pontrúgás utáni fejes, de gyenge, így Hradecky birtokába veszi a labdát.

„Azért srácok, mégiscsak visszavonulok” – Heynckes a szünetben.

| A második játékrész eseményei:

▪ 47′ | Boateng fejelt közelről pont Ulreich kezébe. Jó helyen állt a kapuvédő.

⚽ 53′ | Egyenlítünk! Lewandowski több kihagyott helyzet után talált be Kimmich passzából (ezzel Joshua a legtöbbet asszisztoló védő lett az öt topligában 15 gólpasszal). A lengyel a rövidbe tette el, méghozzá a jobb belsőjével. Süle dicsérhető még meg nagyszerű szólójáért… 1-1!

[toggle title=”Lewandowski gólja” class=”out”]

[/toggle]
[/toggles]

▪ 61′ | Kevin-Prince Boateng az éppen pályára lépő Gacinovictól kapott labdát, de a belsőzése egy méterrel mellé ment.

▪ 66′ | Gacinovic kapáslövését Ulreich öklözte ki, majd ezt követően két veszélyes szögletet hajtott végre az Eintracht, de gól egyikből sem született.

▪ 69′ | Hasebe rúgta ki Tolisso elől az utolsó pillanatban a labdát. A csereként érkező francia nagy ziccerbe került, a japán védő pedig majdnem belesérült a szerelésbe.

▪ 73′ | Lewandowski szabadrúgása kerüli el a kaput, a lengyel egy méterrel tekert fölé.

▪ 76′ | James cselei után ballal ívelt középre, Lewandowski nyújtózkodott, de csúsztatása elkerülte a kaput. Centikkel.

▪ 80′ | Hummels egy szöglet után találta el a kapufát! Az ezt követő kontrából pedig Rebic veszélyeztetett, távoli bombája kevéssel ment mellé.

83′ | Videóbíró használata után érvényes csak Rebic találata. A horvát Hummels és Süle közül ugrott ki, majd Ulreich felett lőtte el. Lewa kézhasználatot reklamált, de a bíró megadta a találatot. 1-2!

[/toggle]
[/toggles]

▪ 88′ | Nagy helyzet, de James lövése szögletre zúg ki.

⚽ 90+5‘ | Videóbíró, tizi helyett szöglet, majd egy gyors kontra. 1-3! Gacinovic üres kapuba lő gólt óriási frankfurti extázisban.