Bajnokok Ligája

Közel a klubrekord; a legjobbak voltunk idén is | Érdekességek: Bayern 2-0 Lokomotiv

Mutatjuk a legérdekesebb számadatokat a Bayern 2-0-ás győzelmével kapcsolatban.

Mint a tavalyi kiírásban, idén is a Bayern München lett a csoportkör legjobb csapata. Az akkori, maximális 18 pont helyett most 16 egységnyit gyűjtött a címvédő és +13-as gólkülönbséggel toldotta meg ezt, amely pont egy gólnyival jobb, mint a második legjobb Manchester Cityjé (16 pont, +12-es gólkülönbség).

Sorozatban harmadik esztendeje, hogy a Bayern vereség nélkül hozza le a BL csoportkörét.

18 gólt szerzett a Bayern a jelenlegi szezonbeli hat Bajnokok Ligája-meccsen, amely a legtöbb a 32-es mezőnyből. Emellett 11 különböző gólszerzője van a bajoroknak, amelynél szinten nincsen jobb mutatóval rendelkező csapat.

17 mérkőzés óta veretlen a Bayern a BL-ben, ezzel pedig még jobban megközelítették a klub 19 meccses rekordját, amelyet 2001 márciusa és 2002 áprilisa között állított fel.

A Bayern sorozatban negyvenedik tétmérkőzésén talált be minden sorozatot figyelembe véve.

Choupo-Moting harmadik Bajnokok Ligája-találatát szerezte, mindhármat különböző klubban (Schalke, PSG, Bayern).

Süle több, mint másfél év után talált be újra (2019 április, Werder Bremen), ráadásul ez volt az első gólja BL-ben 25. találkozóján.

A mérkőzés játékvezetőjének, Sandro Schärernek mindössze a második mérkőzése volt ez a Bajnokok Ligájában.