Egyéb

Lewandowskit megoperálják, két hetet hagyhat ki

Robert Lewandowski megerősítette azokat a korábbi értesüléseket, amely szerint az ágyékát elővigyázatossági okokból műteni kell.

„Szerencsére nincsenek fájdalmaim és mindenre képes vagyok. Semmi nem zavar futás vagy lövés közben. Nem nagy operáció, de 10-14 napot ki kell majd hagynom.

Hogy mikor kerül rá sor, azt majd csak a Dortmund elleni hazai rangadó után dönti el a lengyel.

„Nincs rajtam nyomás. Vasárnap megbeszélem a dokival, mikor lenne a legmegfelelőbb. A téli szünet is opciót jelent.”

Ha a válogatott szünetben ejtenék meg a beavatkozást, akkor a Düsseldorf elleni mérkőzésen valószínűleg még nem léphetne pályára Lewa – legalábbis óriási butaság lenne kockáztatni a viszonylag frissen műtött lengyel gólkirály játékát.