Griezmann haverja, Diego Simeone tanítványa és világbajnok: ez az a kép, amely először beugrik a Bayern München szurkolóinak a legújabb igazolásukról. A bundesliga.com összegyűjtött öt érdekes dolgot a francia védővel kapcsolatban, aki öt éves szerződést írt alá a héten a bajorokkal.
1. Komplikált apai kapcsolat
A nyáron érkező Lucas Hernandez a francia válogatott mezén vezetéknevét, míg az Atletis felsőjén keresztnevét hordja. A kavarás oka az édesapával való kapcsolat (mint korábban Zlatan Ibrahimovic esetében). Jean-Francois Hernandez francia labdarúgó volt, klubszinten a Toulouseban és a Marseilleben ért el sikereket – utóbbival a BL-t is megnyerte.
Később a család Spanyolországba költözött, ahol Jean-Francois a Compostelához szerződött, majd játszott a Rayo Vallecanóban is, míg végül az Atletico Madridban kötött ki 2001-ben. Itt együtt focizott azzal a Fernando Torresszel, aki később Lucas klubtársa is lett.
„Az emberek azt hiszik, hogy az apukájuknak köszönhető, hogy a két fiam profi futballista lett, de ez nem igaz.” – nyilatkozta korábban Laurence Py, Lucas édesanyja, akit az ezredforduló után hagyott ott férje. A Hernandez-tesók (Lucasnak van egy öccse, Theo, aki két évvel fiatalabb és jelenleg a Sociedadban játszik) édesapja azóta sem tartja a családdal a kapcsolatot.
„Nem volt normális a gyerekkorom” – fejtette ki Lucas, – „Apa nélkül éltem, az anyukámmal és a tesómmal. Az édesanyám nem dolgozott és nem volt szinte semmi pénzünk. Ez az igazság. A nagyapám húzott ki minket a gödörből. Voltak kemény részei az életemnek, de mindig sikerült felállnom és lelkileg erősebb lettem. Ezért vagyok ma ott, ahol.”
2. Beugró-szerep
„Középhátvéd vagyok, kétségkívül apámtól örököltem ezt a pozíciót…” – mondta Lucas, aki Jean-Francoishoz hasonlóan ballábas. Amellett, hogy a vébét balhátvédként nyerte meg, a középső bekk szerepe hozott neki elsőként sikereket. 2016 februárjában mutatkozott be az Atleticóban, akkortájt a Matracosoknál Diego Godín, Stefan Savic és Jose Maria Gimenez is sérülésekkel küszködött.
Később a korosztályos válogatottakban is szerepelt, majd amikor 2018 márciusában a franciák első számú balhátvéde, Benjamin Mendy megsérült, Lucas lett a kezdő a Szélkakasoknál azon a pozíción.
„Hernandez és Pavard? Jobbak voltak a másik kettőnél.”
– mondta a leendő Bayern-védőkről Deschamps, aki utóbbit Lucashoz hasonlóan építette át a jobb-bekk posztjára, miután Djibril Sidibe is kidőlt a sorból a franciáknál.
3. A legfontosabb döntés
Új igazolásunk akár a spanyol válogatottban is játszhatna napjainkban, ha Deschamps nem telefonál neki és a franciák klasszis támadója, Antoine Griezmann nem győzködi. „Amikor azt nyilatkoztam, hogy készen állok a spanyolok színeiben játszani, még senki sem keresett meg a francia válogatottól. De amikor Didier Deschamps hívott, még egy fél percig sem hezitáltam, elfogadtam az ajánlatát.”
„Mindig poénkodik, nem szégyenlős. Még akkor sem, ha eleinte a francia nyelvet is csak törte. Sokszor nevetünk az akcentusán.” – mondta a 23 éves védő egyik korábbi csapattársa, Franck Honorat.
4. Példaképek
Annak ellenére, hogy a Real Madrid játékosai, Raphael Varane és Sergio Ramos a példaképei, Hernandez az Atletico Madriddal azonosítható napjainkban (illetve nyártól már a Bayern Münchennel). A kemény védőmentalitást egy középpályástól tanulta, aki ellen Deschamps annak idején játszott is: Diego Simeonétól.
„Vele nőttem fel, ő hozott fel az ificsapatoktól a profikhoz. Mióta ő az edzőm, belém ültette, hogy ha sikereket akarok elérni az életben, harcolnom kell, mindent bele kell adnom, muszáj minden edzésen keményen dolgoznom.” – mondta a fiatal Simeonéről, aki 2011-ben érkezett a madridiakhoz. Az edző 18 esztendősen küldte először pályára tanítványát profiként, aki azóta fáradhatatlan, sikerre éhes és rendkívül bátor lett – akárcsak mestere.
„Mindig küzd, folyton fejlődni akar. Azonban a legfontosabb számomra, hogy nem ismer félelmet. Ez sosem rossz tulajdonság.” – mesélte Simeone
5. Moszkva
Amíg játékosunk, Corentin Tolisso csak perceket kapott a vb-döntőből, addig Hernandez végigfutballozta azt, valamint Mbappe góljánál elő is készített. Deschamps így jellemezte összességében a fiatal játékát: „Lucas agresszívan lép oda az ellenfeleinek. Benne megvan az a tulajdonság, hogy ha a pályára kerül, a többi 21 ember egy kicsit éberebb lesz.”