Bundesliga

Előzetes: Bayern München – Dortmund

A Bayern 18 év után először biztosíthatja be hazai pályán bajnoki címet.

A válogatott szünet után rögtön egy Klassikerrel veszi kezdetét az erőltetett menet, egy győzelemmel akár bajnokká is válhat Jupp csapata – ennek előfeltétele a Schalke délutáni, Freiburg elleni hazai pontvesztése is. Kiváló alkalom lenne hazai pályán a rivális ellen ünnepelni, Heynckes számára azonban másodlagos, csapata melyik héten biztosítja be a Bundesligát, az elsődleges célja, hogy mindenképp egy győzelemmel kezdjék meg az egy hónap alatt nyolc meccsből álló menetrendet – kedden már a Sevilla elleni idegenbeli BL-találkozóra kell az önbizalom. A Bayern mestere persze tudja, nem lesz könnyű dolguk a Münchenbe utazva megnövekedett motivációval pályára lépő, Stöger alatt még veretlen BVB ellen, amely 18 ponttal lemaradva jelenleg a harmadik helyet foglalja el a tabellán. Egyelőre kérdés, Jupp hogy állítja össze a csapatot, a válogatott szünet után talán a keddi meccsre tartalékolja a komoly erőforrásokat. Ám az is előfordulhat, hogy főpróbaként egy kifejezetten erős kezdővel hangol majd arra a meccsre.

[toggles class=”yourcustomclass”] [toggle title=”Bundesliga tabella” class=”out”]

[/toggle] [/toggles]

🆚 Közös múlt:

Összesen: 119 meccs, 55 győzelem, 34 döntetlen, 30 vereség | 218:147-es gólarány

A Bundesligában: 97 meccs, 44 győzelem, 29 döntetlen, 24 vereség | 182:119-es gólarány

Otthon a ligában: 48 meccs, 29 győzelem, 10 döntetlen, 9 vereség | 115:51-es gólarány

▪ A két klub legutóbb a DFB-kupa nyolcaddöntőjében találkozott, Boateng és Müller góljaival 2-1-es hazai győzelem született.

▪  A legutóbbi bajnokin is a Bayern győzött, Dortmundban 3-1-es győzelem született – már Jupp Heynckes irányításával. Robben, Lewa és Alaba voltak a gólszerzők.

▪  Az elmúlt szezon müncheni bajnokiján látványos 4-1-es győzelemnek örülhettünk. Ribéry és Lewa góljára Guerreiro válaszolt, a második félidőben Robben és Lewa biztosították be a hazai pontszerzést.

[toggles class=”yourcustomclass”] [toggle title=”Az őszi 3-1 összefoglalója” class=”out”]

📈 Érdekességek, statisztikák:

▪ A Bayern a sorozatbeli hatodik bajnoki elsőségét biztosíthatja be – ha a Freiburg pontot szerez a Schalke otthonában, és ha a Bayern legyőzi otthon a BVB-t.

▪  A Bayern 2000 óta mindig idegenben biztosította be a Bundesliga-elsőséget, ezúttal hazai pályán, az Allianz Aréna közönsége előtt lehet meg a matematikai elsőség.

▪  Jupp Heynckes a negyedik bajnoki címét szerezheti meg, ezzel behozná egykori edzőjét, Hennes Weiswellert, akinek az irányítása alatt debütált profiként a Bayern mestere.

▪  Peter Stöger a Bundesligában még veretlen a BVB edzőjeként, hét győzelem mellett öt döntetlent ért el csapatával.

▪  Michy Batshuayi már hat gólos Dortmundban, igaz mindegyik találatot csapata vezetése után szerezte meg.

🗣 Sajtótájékoztató:

Jupp Heynckes: Ha Münchenbe utaznak, motiváltan játszanak, feltételezem képesek lesznek felvonultatni a teljesítménypotenciáljukat. Komoly támadókvalitással rendelkeznek, jó egyéni játékosaik vannak. Mindegy mikor leszünk bajnokok, de jó lenne győzelemmel megkezdeni az angol heteket.

[toggles class=”yourcustomclass”] [toggle title=”Jupp részletes sajtótájékoztatója” class=”out”]

Jupp: Nem aggódom a Bayern jövője miatt

Peter Stöger: A tervünk, hogy a Bayern ne ellenünk legyen bajnok. Jó mérkőzést akarunk játszani. (…) A Bayern igénye, hogy a legjobb csapat legyen, ezt teljesítik. A mi célunk, hogy a második legjobbak legyünk, számunkra ez még nem sikerült.

👥 Előzetes kezdők:

FCB: Ulreich – Alaba, Hummels, Süle, Kimmich – Martínez – Ribéry, James, Müller, Robben – Lewandowski

BVB: Bürki – Schmelzet, Sokratis, Akanki, Piszczek – Weigl, Dahoud – Schürrle, Götze, Pulisic – Batshuayi

🚫 Hiányzók:

FCB: Neuer, Bernat, Vidal, Coman

BVB: Durm, Guerreiro, Toprak, Zagadou, Kagawa, Reus, Rode, Sanczo, Yarmolenko

📺 Közvetítés / Stream 💻

18:30, Eurosport2 élő / Stream: Sport365 (sport)Reddit streamgyűjtő

👨 Játékvezető:

A 37 éves Bastian Dankert legtöbbször Bayern meccsein tevékenykedett, 14 meccsből tizenkettőt nyertek a bajorok, kétszer pontosztozkodtak vele. Idén a Werder otthonában 2-0-ra megnyert mérkőzést vezette, Klassikerből ez lesz az első felvonása. A BVB kettőből kettőt megnyert Dankert irányításával.