18. forduló: SV Werder Bremen 1-2 Bayern München

A Bayern a 11. meccsét nyerte meg sorozatban.

A Bayern München Brémába utazott, ahonnan elhozta a három pontot, méghozzá szebbnél szebb gólokkal…

bayernunnep

A Bayern egy héttel a Freiburg elleni nehézkés meccset követően újra idegenben játszott. Claudio Pizarro volt klubja és korábbi trénere ellen mérkőzött meg. A perui személyében a legeredményesebb idegenlégiós nézett szembe a Bayernnal, de a mi oldalunkon természetesen kezdett ennek a címnek a második helyezettje, Robert Lewandowski is. A kezdőben nem volt meglepetés, a támadó négyes újra összeállt (Ribéry-Müller-Lewandowski-Robben), őket pedig a Kimmich-Alonso páros segítette hátulról. Boateng sérülése miatt a hátvédsor közepén Mats és Martinez kapott helyet. Az ellenfél már a 19. percben komoly csapást kapott: Pizarro megsérült. Bő tíz percre rá, a holland sorozatos megindulásai után szép gólt vágott, igaz, abban a támadásban csak befejezett, merthogy a gólpasszt Franck Ribéry adta. A francia legutóbb majdnem két éve adott aszisztot Robbennek. Ezzel Arjen Robben a legutóbbi 5 idegenbeli meccsén 7 gólból vette ki részét: 4 gól, 3 gólpassz. Még a félidő vége előtt egy csodálatos szabadrúgásgóllal növelte az előnyt Alaba, a tekerése centikre pontosan vágódott a jobb felsőbe. Az első félidő nem volt túl izgalmas, azonban a csodás gólok kárpótoltak minket. Az osztráknak egyébként a Schalke után e csapat ellen megy a legjobban (2 gól és 4 gólpassz a statisztikája), egy másik adat pedig, hogy a triplázás óta Alaba szerezte a legtöbb szabadrúgásgólt, szám szerint négyet. A második félidő elején Ribéry lesgólt lőtt. 5 perccel később, az 53. percben Kruse szépített. A Werder 2 és fél év után vette be újra a Bayern hálóját, 2014-ben Hunt szerzett gólt. A 66. percig a Bayern már kettőt cserélt, Müllert Renato Sanches váltotta, emellet pedig még Coman jött fel Robben helyére. Az utolsó tíz percre Costa is a pályára lépett. A meccs utolsó perceire a Bremen egészen jól feljött, jól játszottak. A legvégére aztán úgy nézett ki, hogy még egy gólt lő a Bayern, de Kimmich lövését Wiedwald óriási bravúrral védte. Maradt a 2-1. A következő fordulóban a Schalkét fogadjuk, addig még van időnk csodálkozni ezeken a gyönyörű gólokon az oldal alján.

Werder Bremen – FC Bayern 1:2 (0:2)

Werder Bremen Wiedwald – Veljkovic, Sané, Moisander – Delaney – Bauer (71. Bartels), Gnabry, Junuzovic, Garcia (81. Kainz) – Pizarro (19. Eggestein), Kruse